Trendy we wnętrzach w 2019 roku

Początek roku to okres, kiedy mówimy o tym, co będzie czekało nas w trendach wnętrzarskich w kolejnych 12 miesiącach. Zainspirujcie się tym, co przyniosą trendy we wnętrzach w 2019 roku i twórzcie piękne , inspirujące przestrzenie.

 

Trendy kolorystyczne we wnętrzach w 2019 roku

 

Najmodniejsze kolory: Według Instytutu Panton kolor roku 2019 to Living coral-czyli słoneczny coral. Warto zwrócić uwagę również na bogate tony takie jak głębokie indygo, myśliwy i szmaragdowozielony oraz ciemna, turkusowa zieleń czy też brudny róż.

Jednym z trendów dotyczących kolorów będzie łączenie bieli w proporcji do innych kolorów 90% i 10% . To może ułatwić sprawę doboru barw dla osób, które mają z tym problem.

 

Trendy w materiałach w 2019 roku.

 

Metal

Jednym z głównych wygranych w tym roku będzie metal-stosowany w różnych odcieniach we wnętrzach.  Popularne będzie mieszanie się dwóch lub trzech rodzajów metalicznych wykończeń w jednym pomieszczeniu. Jednym z trendów wnętrzarskich w 2019 r. jest dodawanie akcentów w kolorze złotym lub niklowym, które dobrze współgrają z brązem i akcentami żelaza. Metale takie jak srebro i cyna pojawią się w zestawieniu z czarno-brązowymi metalami. Bardzo popularne jest nadal różowe złoto, które pojawia się w armaturze łazienkowej, wykończeniu lamp, listew ozdobny w płytkach ceramicznych czy w meblach. Dzięki nowym technologiom metal jest wykorzystywany w bardzo nowoczesny sposób. Świetne inspiracje znajdziecie u Oskara Zięty, który tworzy meble dmuchane Zięta meble

 

Motyw lastryko.

Stosowanie pochodzącego z Włoch motywu terrazzo(sztuczny kamień,kompozyt cementowo-kamiennego) jest obecnie stosowany nie tylko w płytkach ceramicznych, ale również w konglomeratach, tkaninach, żywicach i tapicerkach. Ten deseń możecie zobaczyć m.in. w płytkach Nova bell i Fioranes dostępne Terrano

 

Tapety i tkaniny. 

Odpowiedź jest prosta-kwiatowe wzory, szczególnie duże, roślinne motywy kwiatów. Przykład takich tapet z motywem kwiatowym znajdziecie w firmie Love your wall Love your wall

 

Ręczna robota.

Jednym z najsilniejszych trendów wnętrzarskich w 2019 r. jest stosowanie produktów wykonywanych ręcznie, z materiałów naturalnych takich jak juta, papier ryżowy i glina. Bardzo popularne będą kamienie naturalne, szkło i metal. Ludzie potrzebują tych elementów uziemienia w swoich domach, aby czuć się bardziej w kontakcie z naszą planetą i ich korzeniami.

 

Natura.

We wnętrzach zobaczymy coraz więcej naturalnych materiałów, bardzo często wysokiej jakości takich jak skóry, metale, drewno. Dlatego rok 2019 będzie kontynuował drogę ku naturalnym materiałom.

Pantone
Atoato
Ceramica Fioranese Frammente Terrano
Ikea

Trendy w meblach w 2019.

 

Co nas czeka w 2019 roku w świecie mebli?

Modne będą multifunkcjonalne meble oraz dużo modułowych rozwiązań zarówno do wnętrz małych, jak i w dużych domach czy apartamentach. Miękkie linie – w 2019 roku królują  meble o miękkich, opływowych liniach. Łóżka są przytulne, z dużymi obłymi zagłówkami. W nadchodzącym roku znajdziecie sporo inspiracji mebli z lat siedemdziesiątych. Warto zajrzeć również do polskich projektantów np. u Tomka Rygalika meble Tomek Rygalik czy Piotra Kuchcińskiego meble Piotr Kuchciński

 

Styl Boho nadal modny w 2019 r.?

 

W tym roku styl boho będzie rozkwitał ze swoją wibrującą atmosferą, pełną detali i naturalnych elementów. Nowoczesne wnętrza będą przenikać stare meble, szczególnie te o zakrzywionych liniach i miękkiej formie. W USA odchodzi powoli moda na wszechobecny styl Mid-century.
Meble z połowy stulecia, używane w tej stylistyce, wyglądają bardzo fajnie, ale mieszanie elementów z różnych epok okaże się jeszcze ciekawszą zabawą. Eklektyzm, czyli łączenie stylów będzie teraz świętował renesans. Myślę, że w Polsce jeszcze przez jakiś czas będziemy pod wpływem stylu Mid-century. Choć od kilku lat widzę narastający trend ku wnętrzarskiemu indywidualizmowi, a wnętrza, które projektujemy w Atoato są raczej wynikową konkretnych potrzeb klienta niż podążaniem za daną modą.

 

Trendy wnętrzarskie w kuchni w 2019 r.

 

Trendy kuchenne w 2019 roku to powrót do przeszłości w stosowaniu armatury. Modna będzie armatura stylizowana na starą lub po prostu stara. W meblach kuchennych w 2019 roku pojawiają się w większej ilości otwarte półki, bardzo często w metalowych ramkach. Ważna jest duża funkcjonalność kuchni. Kolejnym trendem we wnętrzach są elementy vintage, rattanowe siedziska w tym hokery, kamienne blaty i bazaltowe płytki na ścianie między szafkami kuchennymi.

Do lamusa odchodzą białe kuchnie. Powraca kolor i to mocny, ciemny i intensywny zarówno we frontach, jak i na ścianach kuchni. Nadal modne są czarne, matowe kuchnie.

 

W aranżacjach w 2019 roku zobaczymy dużo kamienia, zarówno ciemnego jak i białego marmuru, popularne będą Arabascatto lub Calacatta Oro. Jeśli boicie się stosować biały marmur na blaty (jak wiemy jest podatny na zabrudzenia) możecie zastosować granit naturalny nr. 443 -znalazłam go w hoder.

 

Kolejną opcją jest mikrocement imitujący marmur calacatta tworzony przez – > Creative dekoracje

Fronty meblowe mogą mieć intensywne i odważne kolory. Wnętrza kuchni są ocieplane drewnem, nawet w dużej ilości. Popularne będzie też łączenie różnych tekstur, czyli matowych frontów szafek kuchennych z blatami wykonanymi na wysoki połysk. Pojawi się też dużo surowych materiałów jak kamień, cegła, metal, wyglądające na nieobrobione. Coraz częściej w kuchniach na frontach meblowych i blatach będą pojawiać się płytki gresowe. Przykład Tubądzin kolekcja Pietrasanta.

 

Dzięki nowym technologiom kuchnia zamieni się w coraz bardziej komfortowe i inteligentne miejsce przygotowywania posiłków. Ekspresy do kawy z obsługą Wifi pomogą Ci przygotować poranne cappuccino, zanim jeszcze wstaniesz z łóżka, a pieczeń zrobi się sama podczas twojej obecności w biurze.Koniec z czekaniem godzinami na każdy posiłek. Większość sprzętów będzie można programować i sterować nimi zdalnie.

 

Armatura kuchenna zaczyna być coraz bardziej odważna również i pojawia się coraz więcej kolorów wykończenia baterii kuchennych. Od czerni poprzez kolory miedzi, cynku, niklu, złota, aż po mateliczne kolory granatu metaliczne baterie do kuchni i baterie do kuchni Modne kolory to HUNTER GREEN (ciemny zielony z dużą domieszką czerni).

 

Więcej na temat koloru we wnętrzach znajdziecie tu Kolor

 

Trendy wnętrzarskie w łazienkach w 2019 r.

 

W 2019 r. będą bardzo modne czarne łazienki z elementami z różnych materiałów takich jak czarny marmur, ceramika, szklane lampy czy meble oraz metalowa armatura. Pojawi się spory wybór listew dekoracyjne w kilku odcieniach metalu, w tym złote, miedziane, czarne, w różowym złocie i cynku. Kolejnym trendem w łazienkach na 2019 r. będzie mój ukochany granat. Zobaczymy go również w płytkach imitujących dżins – płytki granatowe

Modne stają się nie tylko płytki, które imitują kamień naturalny, ale również metal. Przykładem może być kolekcja Porcelaingres
– GREAT-METALS dostępne w Terrano

Bardzo popularne stają się płytki tzw. mono kolory. Matowe płytki w jednym odcieniu o dużych wymiarach. Co do materiału to coraz częściej stosowane będą płytki gresowe imitujące właśnie metal i kamień. Główny trend to geometria-cały czas modne będą geometryczne wzory zarówno w tkaninach, jak i płytkach. Raczej odchodzimy od wzorów heksagonu w stronę trójkątów i asymetrycznych płytek.

 

Poniżej 23 odcinek Kursu na wnętrza, w którym Agnieszka opowiada o trendach we wnętrzach w 2019 r.

 

Prezentacja z 23 odcinka Kursu urządzania wnętrz tu Trendy wnętrzarskie

 

Kolejny rok zapowiada się ekscytująco we wnętrzach i cieszymy się, że będziemy mogli dla Was wykonać wiele projektów, wykorzystujących najnowsze trendy we wnętrzach w 2019 roku.

Tubądzin-Salon-Sieradz
Ceramica Fioranese | Cocci Terrano
Atoato
aran-pietrasanta-pol-lazienka-big_0 cad projekt

Zobacz również:

Jaki zlew wybrać do kuchni
Konsultacje online z architektem wnętrz
3 największe błędy podczas projektowania kuchni II
3 największe błędy podczas projektowania kuchni I