Na czym polegają konsultacje online z architektem wnętrz?

Ja już dziś po dwóch konsultacjach online, gdzie pomagałam moim klientom, zrobić szybkie metamorfozy. W pierwszej brakowało lamp i dodatków w drugiej ogólnej koncepcji. Rozmowa z kimś, kto siedzi w danej dziedzinie bardzo długo, pozwala podjąć szybsze decyzje i upewnić się, że obrany kierunek jest poprawny.

 

Część osób ma wybrane poszczególne elementy aranżacji wnętrz, ale nie umie je połączyć w całość. Niektórzy mają tylko zarys koncepcji, ale brakuje im detali, aby podjąć decyzję. Potrzebują osoby, która podpowie im czy idą w dobrą stronę lub, czy dane rozwiązanie będzie dla nich korzystne.

 

Jak wyglądają konsultacje online?

 • Zaczynają się dużo wcześniej niż samo spotkanie.
  Dostaje od klienta maila z pytaniami, zdjęciami, rzutami i bardzo często linkami do produktów, nad których zakupem się zastanawia.
 • Następnie muszę przeczytać wszystko i poszukać rozwiązań, przykładów.
 • Przygotowuje plik, w którym porządkuje informacje od klienta i odpisuje swoje uwagi.
 • Wklejam szkice i linki.
 • Dopiero po tym etapie mamy spotkanie najczęściej na Skype lub Google Meet.
 • Spotkanie online trwa 1-2 godziny w zależności, jaki pakiet kupuje klient.
 • Na spotkaniu omawiam obszary, z jakimi klient ma problem. Mówię, co ja bym zrobiła na miejscu klienta i dlaczego. Pokazuje rozwiązanie i produkty. Zadaje pytania, aby doprecyzować czy dobrze zrozumiałam intencje klienta z maila.
 • W trakcie staram się wklejać screeny z monitora i linki do produktów.
 • Na końcu robię krótkie podsumowanie i kończymy spotkanie.
 • Po spotkaniu daje dostęp do pliku online.  Tak, aby klient miał informacje, o jakich rozmawialiśmy podczas spotkania. Dosyłam też wszystkie bonusy w tym kilka e-booków i wielką księgę sklepów gdzie jest ponad 150 linków do sklepów z wyposażeniem wnętrz.

 

Niestety mogę zrobić maksymalnie 4 konsultacje w miesiącu, a nieraz się zdarza, że mam czas tylko na jedną. Piszę książki, wydaje kursy online,  mam spotkania z Klienami z nowych projektów, więc mój czas jest bardzo ograniczony.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy i chciałbyś się ze mną spotkać, napisz wcześniej na design@atoato.pl. Konsultacje możesz wypić tu – Konsultacje online z architektem 

 

Ile kosztują konsultacje online?

Wszystko zależy od osoby, która je robi i jakie ma doświadczenie. To tak jak z nauczycielem angielskiego. Jeśli jest nim licealista, który udziela korepetycji młodszym dzieciom, cena będzie inna, jeżeli profesor lub specjalista w danej dziedzinie też inna.

Wraz ze wzrostem kompetencji i doświadczenia, jestem w stanie pomóc w większej ilości obszarów dotyczących wnętrz i najczęściej o wiele szybciej niż zrobiłaby to osoba po studiach. Dlaczego?

 

To proste na studiach nie otrzymujemy wiedzy umożliwiającej samodzielne projektowanie. Brakuje wiedzy technicznej i praktycznej. Dlatego często osoby świadczą usługi na bardzo niskim poziomie cenowym.

 

Każdy z nas ma wybór. Warto sprawdzić wiedzę danego architekta wnętrz wcześniej, poznać go bliżej np. za pomocą kanałów w social mediach.  Dziś mamy taką możliwość, aby sprawdzić, czy sposób komunikacji danego projektanta nam odpowiada, czy nie.

 

Zapraszam wszystkich na mój kanał na Youtubie, gdzie dzielę się wiedzą i praktycznymi wskazówkami z aranżacji wnętrz. Być może to pozwoli podjąć Wam decyzję, czy warto skorzystać z mojego wsparcia.

 

Kiedy warto zamówić konsultacje z architektem?

 

Kupiłeś mieszkanie lub dom. Dzwonisz do ekipy remontowej, z prośbą o ofertę. Majster prosi Cię listę tego, co ma być zrobione i o projekt. Milczysz chwilkę. Projektu nie masz, nie wiedziałeś, że będzie potrzeby. Na dodatek potrzebne są numery kolorów farb, rodzaje płytek oraz rodzaj stelaża podtynkowego w łazience.  Wpadasz na pomysł, że znajdziesz architekta, który zrobi cię projekt. Jak dzwonisz wszyscy Ci odmawiają, ponieważ projektu nie da się zrobić w tydzień, ba nieraz 2 miesiące to za mało….

 

Może się też tak stać, że masz sporo pomysłów w głowie, część rzeczy już kupiłeś, ale nie wiesz, czy wszystko będzie ze sobą pasować. .

Jeśli twoje mieszkanie jest już na finiszu i nie masz już czas na zamówienie kompleksowego projektu wnętrz, który trwa nieraz kilka miesięcy.

styl eklektyczny we wnętrzach atoato.pl
boho https://pl.pinterest.com/pin/2181499806981834/
boho salon w stylu https://pl.pinterest.com/pin/435230751491680233/
boho salon https://pl.pinterest.com/pin/492649948495789/

Zobacz również:

Jaki zlew wybrać do kuchni
Konsultacje online z architektem wnętrz
3 największe błędy podczas projektowania kuchni II
3 największe błędy podczas projektowania kuchni I