Zadzwoń 5 powodów, dla których przeciąga się remont - Projektowanie Wnętrz, Architekt / Projektant Wnętrz Poznań - Atoato

5 powodów, dla których przeciąga się remont

Opóźnienie w pracach remontowych może mieć kilka przyczyn. Najczęściej jednak dowiadujecie się o nich w najmniej spodziewanym momencie, przez co nie jesteście na to przygotowani. Pewnych błędów lepiej oczywiście uniknąć. Czy zatem można zaplanować remont w 100%? Dlaczego tego rodzaju prace się opóźniają? Poznajcie 5 powodów, dla których przeciąga się remont.

1. Brak harmonogramu prac

Jako świadomi konsumenci, coraz częściej zatrudniacie projektantów wnętrz. Dzięki takiej pomocy już na wstępie wiadomo, jak będzie przebiegał cały proces i ile czasu on zajmie. Niestety podczas remontu zaczynacie wprowadzać zmiany. Ma to miejsce również wtedy, kiedy samodzielnie organizujecie cały projekt wnętrza.

Im więcej tego rodzaju modyfikacji się pojawia, tym większe będą opóźnienia w oddaniu projektu. W międzyczasie ekipa remontowa może stracić swoją początkową dyspozycyjność, co wydłuża cały proces. Nie są oni zresztą projektantami wnętrz, więc nie będą dla was dobrymi doradcami w sytuacji, gdy pojawią się wątpliwości.

Nie planując tego wszystkiego przed przystąpieniem do prac – nie poznacie ostatecznej ceny całego remontu.

2. Nieprzestrzeganie harmonogramu

Przykład takiego harmonogramu znajdziecie w kursie ,,Szkolenie z tworzenia dokumentacji technicznej”.

Polecam uzupełnić go o własne podpunkty, odpowiednie dla konkretnego projektu. Następnie warto skonsultować się z podwykonawcą, żeby oszacować czas, potrzebny na poszczególne prace. Remont przebiegnie wtedy zdecydowanie sprawniej.

3. Brak budżetu i arkusza Excela

Bez odpowiednio oszacowanego budżetu, remont zawsze się przedłuża. Nawet jeśli projekt przekracza wasze możliwości finansowe i przez jakiś czas będziecie mieszkać w nie wykończonym wnętrzu – analiza kosztów pozwoli określić najbardziej pilne prace. Wzór budżetu do pobrania znajdziecie tutaj.

4. Opóźnienia w dostawie i brak planu zamówień

Kiedy przygotujecie budżet i macie zaplanowane produkty do zakupienia w pierwszej kolejności – poznacie czas oczekiwania na dostawę. Bez budżetu trudno przestrzegać kalendarza zamówień, który będzie zgodny z planem prac. Ekipa remontowa wejdzie wtedy na budowę w idealnym momencie, bez niepotrzebnych przestojów.

5. Brak umowy z wykonawcą i harmonogramu prac remontowych

Bardzo ważne jest, żeby podpisać umowę dopiero po szczegółowym wskazaniu zakresu prac. Coraz częściej zdarzają się sytuacje, że ekipa remontowa podaje swój koszt – bez inwentaryzacji lokalu czy zapoznania się z projektem, którego na tym etapie jeszcze może nie być.

Znacznie więcej informacji na temat opóźnień w pracach remontowych, znajdziecie w #49 odcinku Kursu na wnętrze, który możecie obejrzeć poniżej:

Zadzwoń